Jak se tvoří cena oken - aneb rozdíl v ceně oken může být pár korun i několik tisíc

Ať už kupujete cokoliv, můžete si zvolit levnou variantu, osekanou od všech vychytávek, zbavenou všech příkras a ponechanou pouze v “surovém stavu”. Něco jako auto “v základní výbavě”. Můžete si pořídit malé auto v základní výbavě, které vás převeze z bodu A do bodu B. Ale když už si kupujete nové auto, tak už přeci chcete “něco navíc”. Protože víte, že vám auto bude sloužit každý den, chcete mít určité pohodlí (vyhřívání sedadel, asistenty, posilovače, …).

Stejně je to i s okny. Člověk často zapomíná, že okno používá dennodenně. A chcete být naštvaní každý den, že se zasekla klika, že v okně křoupe, loupe, že nejde pořádně dovřít a netěsní…? Proto vám navrhujeme okna o něco lepší, než je “základní výbava”.

Doporučujeme rozumně vybavená okna. Pro každodenní používání. A kvalitou taková, která nainstalujeme, seřídíme a nebudeme řešit reklamace a opravy. Prodáváme okna, se kterými budete opravdu spokojení.

Jednoduchý příklad z praxe - “stejné” okno za 2 228 nebo 3 800 korun?


Člověk běžně vidí jen vyšší cenu. Navýšení celkového rozpočtu stavby, větší výdaje… My vidíme mnohem lepší užitné vlastnosti a velkou úsporu tepla za pár stovek navíc.

Podívejte se s námi na jednotlivé položky, které se promítly do ceny

Šířka profilu 82 mm (místo 73 mm) = lepší izolace +500 Kč
Teplý (plastový) rámeček místo kovového = lépe těsní a omezuje rosení oken +12 Kč
Lepší kování s vícepolohovací sklopkou místo obyčejného = výborná mikroventilace, lépe těsní, hliníková klika SECUSTIC +120 Kč
Trojsklo místo dvojskla = lepší izolace, nižší hodnota Uw +550 Kč
Barva Premium z obou stran (místo standardní bílé) +400 Kč
Celkové Uw 0,7 W/m2K (namísto Uw 1,3 W/m2K)  k nezaplacení

...a teď trochu podrobněji

  • Obyčejný vs. teplý distanční rámeček - preferujeme okna s teplým rámečkem. Teplý rámeček je vyrobený z PVC, výrazně omezuje rosení oken a výskyt plísní, snižuje hodnotu celkového součinitele prostupu tepla oknem (Uw).

  • Kování - zcela zásadní věc pro ovladatelnost a lepší uživatelnost oken. Snažíme se vždy do standardu započítat kování Winkhaus. Proč? Jde o celokovové kování, včetně všech jeho pohyblivých částí. Má vícepolohovací sklopení křídla, což znamená, že získáte 5 poloh větrání, ne jen mikroventilaci. Perfektně funguje třeba v kuchyni nebo koupelně.

  • Vychytávka jménem Skryté kování - ano, toto je poněkud dražší záležitost, ale kdo ji má, je nadšený. Nejen že skvěle podporuje design okna, protože není vidět, ale hlavně několikanásobně zvyšuje jeho užitnou hodnotu. Má totiž výrazně vyšší nosnost, takže i když necháte třeba pár dní otevřené okno na stavbě, nemusíte se bát, že by se okno “prověsilo”.

  • Trojsklo - logicky… více skla, vyšší cena. Dvojskla doporučujeme pouze u rekonstrukcí starších domů, kde neplánujete další zateplování. Trojsklo je jasná volba u všech novostaveb nebo v případě rekonstrukcí se zateplením. Je výhodnější připlatit si za lepší okna, než za pár let zjistit, že vám okny uniká teplo (v dnešní době čím dál dražší).

  • Barva - bílá je ve standardu, za další se připlácí. Čím víc nestandardní, tím dražší - v řádu stokorun. Záleží na osobních preferencích a celkovém designu.

  • Montáž s 3D pěnou - montáž je důležitou a nedílnou součástí oken od nás. Chceme, abyste byli spokojení, proto automaticky provádíme montáž s 3D pěnou Den Braven. Po letech praxe jsme si jistí její kvalitou i skvělými těsnicími vlastnostmi - mimo jiné je rychle vytvrzující, rozměrově stabilní a eliminuje možnost tepelných mostů.

  • Stavební hloubka profilu - pro novostavby automaticky nabízíme profily se stavební hloubkou minimálně 82 mm a třetím středovým těsněním. Tyto profily splňují požadavky pro nízkoenergetické i pasivní domy.

Na čem rozumně šetřit?

  • umístění okna - méně používané místnosti (respektive okna) nemusí mít super polohovací kování. Běžně jsou to okna ve sklepě, garáži, technické místnosti a podobně.

  • velikost okna a zasklení- větší skleněné plochy mají vyšší technické požadavky. Například  okno s rozměry 2,1 m x 1,8 m se dá zasklít jedním sklem (ovšem za použití 6mm skla, které je výrazně dražší ) nebo můžete okno rozdělit příčkou na 2 skla, kde se dá použít 4mm sklo. Úspora může být i 50% ceny celého okna. Reálná cena je pak 14658 vs. 7.562 Kč.

Reálnou cenu získáte pouze konkrétním zadáním

Pošlete nám podklady (přesné rozměry oken, otevírání, minimální požadavky na jejich vlastnosti), my vám pošleme orientační cenu. A vyplatí se k nám dojet rovnou i s projektem… dokud je čas něco změnit.

“Ne vždy je projekt zpracovaný zkušeným projektantem, někdy si projekty dělají sami investoři. Chyba pak nastane ve výškách oken nebo v šířkách otvoru.Šířka otvoru se totiž nerovná šířce průchodu dveřmi. Tak třeba pro dveře Hörmann s průchodem 90 cm potřebujete stavební otvor se šířkou 107 cm.”

Poslat nezávaznou poptávku

V nabídce máme